informacja o dostępności

Tegoroczna, 12 edycja festiwalu, zgodnie ze swoją misją otwartości i tolerancji będzie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Zależy nam na tym, by Festiwal był przestrzenią wypełnioną dobrą energią, a wziąć w nim udział, na równych prawach, mogli wszyscy bez względu na pochodzenie, czy indywidualne potrzeby.

Ponieważ jednak zastosowanie usług dostępu dla osób o ograniczonej percepcji odbędzie się po raz pierwszy, zakres ten nie jest szeroki i wyczerpany. 

O zapewnienie dostępności przy wydarzeniu dba koordynatorka ds. dostępności i jedna organizacja partnerska z wieloletnim doświadczeniem w zapewnianiu usług dostępu w obszarze kultury. 

W przypadku pytań, na które nie znajdziesz odpowiedzi w poniższej informacji, napisz do naszej koordynatorki: angelika.szkoluda@kontynent-warszawa.pl 

BILETY:

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny. Nie ma biletów i nie prowadzimy rezerwacji miejsc. 

MIEJSCE WYDARZENIA:

Wydarzenie odbywa się na Krakowskim Przedmieściu między Skwerem Adama Mickiewicza a skrętem w ulicę Miodową. Z uwagi na weekendowy zakaz poruszania się pojazdów transportu miejskiego po Krakowskim Przedmieściu (na odcinku od ronda Ch. de Gaulle’a do ul. Senatorskiej) dojazd na wydarzenie będzie możliwy od:

  • pl. marsz. J. Piłsudskiego: autobusy niskopodłogowe nr 116, 128, 175, 180, 222, 503 i 518;
  • pl. S. Małachowskiego: autobusy niskopodłogowe nr 102, 105, 111, 178; 
  • al. Solidarności (wejście z poziomu -1, dostępna jest winda) przystanek Stare Miasto: tramwaje (niskopodłogowe i niedostępne z poziomu ulicy) nr 4, 20, 23, 26; autobusy niskopodłogowe 160 i 190;

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdujące się w sąsiedztwie miejsca wydarzenia: 

  • ul. Moliera 6 (280 m.)
  • ul. Senatorska / Miodowa 5 (400 m.);
  • ul. Karowa 31 (400 m.);
  • pl. Teatralny 1 (450 m.)
  • ul. Miodowa 15 (700 m.);
  • ul. Senatorska 31 (700 m.);
  • pl. S. Małachowskiego 3 (700 m.)

ASYSTA:

Osoby chcące skorzystać z pomocy wsparcia indywidualnego mogą zgłosić potrzebę pomocy asystenta/asystentki w określonym przez siebie czasie podczas Festiwalu na adres angelika.szkoluda@kontynent-warszawa.pl lub telefonicznie / SMS + 48 500 203 582 

do 27 sierpnia do godziny 16:00. 

Wsparcie asystenta obowiązuje na terenie miasteczka Festiwalowego. 

Jeśli taka potrzeba nie zostanie zgłoszona – asystenci podczas wydarzenia nie będą obecni. 

Organizatorzy oraz wolontariusze odbyli krótkie szkolenie z zakresu informacji o dostępności Festiwalu dla osób z niepełnosprawnościami.

DOSTĘPNOŚĆ MIEJSCA:

  • Poruszanie się po terenie ul. Krakowskie Przedmieście nie jest utrudnione dla osób o ograniczonej mobilności, nawierzchnia jest utwardzona i wyłożona chodnikiem. Ponieważ krawężniki są wysokie, w wyznaczonych miejscach chodnik został obniżony do poziomu deptaka.  Na terenie miasteczka mogą występować tymczasowe bariery architektoniczne. 
  • Dostęp do przestrzeni widowni przy Scenie Tanecznej (obok Skweru Mickiewicz) i w Strefie Akustycznej (przy Domu Polonii, ul. Krakowskie Przedmieście 64) jest pozbawiony barier. Dojazd do widowni przed Sceną Muzyczną jest możliwy tylko od strony Pasażu Niezależnego Zrzeszenia Studentów, jednak na terenie widowni występują bariery w postaci nierówności i przerw w płytach chodnikowych oraz podwyższenia poziomu terenu widowni (schodki bez pochylni) blisko sceny. 
  • Na żadnej z widowni nie są przewidziane miejsca siedzące. 
  • Jeden z elementów programu odbywa się w Klubie Akwarium na Skwerze Hoovera – dostęp do tej przestrzeni jest tylko po schodach na poziom -1. Lokal nie ma windy. 
  • Dostęp do stoisk programowych będzie bezprogowy, dostępny z poziomu terenu. 

DOSTĘPNA TOALETA:

Toaleta przystosowana do potrzeb osób o ograniczonej mobilności znajduje się w budynku klubu Akwarium, na tyłach Skweru Hoovera, od strony skrzyżowania Krakowskiego Przedmieścia z ulicą Bednarską. Toaleta jest na poziomie – 1. Dostępna jest winda. 

DOSTĘPNOŚĆ MATERIAŁÓW:

W festiwalowym namiocie informacyjnym będą wydrukowane w dużym formacie, czytelne programy godzinowe wydarzenia wraz z mapą miasteczka festiwalowego. 

PĘTLA INDUKCYJNA:

Pętla indukcyjna będzie działała na obszarze widowni przy Scenie Muzycznej. Będzie oznaczona piktogramem.

POLSKI JĘZYK MIGOWY:

Otwarcie Festiwalu o godzinie 14:00 na Scenie Muzycznej oraz dwa wydarzenia w Strefie Wiedzy będą tłumaczone na polski język migowy. Pierwsze wydarzenie to spotkanie dot. afrykańskich tkanin i materiałów, i rozpocznie się o godzinie 15:15. Drugie to prelekcja dotycząca społeczności żydowskiej w Meksyku, spotkanie rozpocznie się o 17:00.
Można wziąć udział w dwóch spotkaniach, ponieważ następują one po sobie, nie trwają jednocześnie.

Skip to content